+90 262 646 38 04

Sosyal Medyada Biz}

Reklam Tabela

İş hayatında büyük bir yeri olan reklamlar, işlerimizin tanıtımı ve pazarlama için en önemli unsurdur. Reklamların yanında genellikle iş yerlerinin girişlerin de bulunan tabelalarda, tanıtım amacı ile üretilmektedir. İş yelerinin ve işlerin tanıtımında kullanılan reklam tabela genellikle çok çeşitli ve ilgi çekici olmalıdır. Çok çeşitli reklam türleri ve tabela çeşitleri bulunmaktadır. Teknolojiden faydalanılarak imalatı yapılan tabelalar en çok tercih edilenler arasındadır. Tabela çeşitleri arasında göz önünde olabilecek ve ilgi çekebilecek reklamlar ve şekiller kullanılabilir.

Profesyonel olarak tabela işi yapan firmalar, işlerinin ehli olan ve yıllara dayalı tecrübeleri ile tabela konusunda oldukça bilgilidirler. İş yerlerinin yaptıkları faaliyetler konusunda bilgi alındıktan sonra, tabela çeşitleri hakkında iş yeri sahipleri bilgilendirirler.

Reklam Tabela Çalışmalarının Önemi

İsteklere göre belirlenen renkler ve modeller ile reklam işaretleri veya tabelaya eklenmek istenen amblem gibi özel istekleri belirttikten sonra, ustalar tarafından gerekli ölçümler yapılmaktadır. Keşif işlemleri bitirildikten sonra tabela imal edilmeye başlanır. İstenilen boy ve ebatlarda son sistem teknoloji özelliklerine sahip olan cihazlarla parçalar birbirine monte edilir. Ardından tabelanın monte edileceği yere sağlam bir şekilde monte edilir. Sadece iş yerlerinin dışarısında görünen reklamlı tabelalar değil, duvara monte edilebilen tabela veya kabartmalı harflerle de tabela yapılabilir.

Günümüzde birçok tabela çeşidi bulunmaktadır. Bunların içerisinde; ışıklı tabela, ışıksız tabela, metal kutu tabela, alüminyum tabela, branda tabela, fener tabela, vinil afiş, yönlendirme tabela, cam yazıları, germe tabela gibi daha birçok ürün seçeneği bulunmaktadır. Modellerine göre fiyatları değişen tabela çeşitlerinden, firmanıza veya işinize hitap edebilecek modeli tercih edebilirsiniz.

Endüstriyel reklam tabela tasarımı işinde profesyonel olarak iş yapan firmalar, sizlerin tercihlerinize göre dilediğiniz reklam ve tabela işlerini büyük bir titizlikle yapmaktadır. Pazarlama sektöründe reklamın önemi büyüktür. Pazarlaması yapılacak ürünlerin reklamları ürün hakkında bilgi verici ve ilgi çekici olmalıdır. Bu sebeple reklam amaçlı yapılan tabelalar, ilgi çekici ve bilgi verici nitelikte olmalıdır. Maliyet konusunda işyerleri reklam için en çok bütçeyi ayırırlar. Bu sebeple reklam tabela gibi reklam amaçlı yapılması gereken işlerde kullanılan ve harcanan maliyetin iş yerlerine pek de zarar verir nitelikte değildir.

Reklam Tabela Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmeli

Göz alıcı bir tabela veya reklam, sürekli olarak müşterilerine hitap edecek tarz da bir tasarıma sahip olmalıdır. Profesyonel olarak tabela üretimi yapan firmalar, reklam konusundaki deneyimleri sayesinde, hangi ürün için hangi reklam tabelasının kullanılacağını bilirler.

Sadece reklam amaçlı olarak kullanılmayan tabelalar, iş yerinde bulunan odalarında isimlerinin yazılmasında ve müşterilerin aradıkları kişiyi veya birimi bulabilmesi adına yönlendirilmesinde de kullanılmaktadır. Duvara monte edilebilen veya zemine ok işaretleri gibi işaretlerle yapılan yönlendirmeler, danışmanlara ihtiyaç duyulmadan aranan birimin veya kişinin bulunmasına yardımcı olmaktadır. Işıklı veya ışıksız olan tabela çeşitleri arasında, reklam afişleri de bulunmaktadır.

Reklam tabela ve afişleri sayesinde tanıtımı yapılacak ürünlerin bilgileri ve fiyatları afişlere ilgi çekici olarak yazılarak branda ile ister duvardan duvara isterseniz, direklere bağlanarak kullanılmaktadır. Ayrıca tabela çeşitleri arasında fuar stantlar da bulunmaktadır. Reklamın ihtiyaç duyulduğu her alanda kullanımı yapılan tabela çeşitleri o kadar çoktur ki, istediğiniz türde tabela yaptırabilirsiniz.