+90 262 646 38 04

Sosyal Medyada Biz}

Panelli İnşaat Tabelası İmalatı Ve Montajı

Panelli İnşaat Tabelası İmalatı Ve Montajı

İnşaat tabelası, bir inşaat başlamadan önce inşaatın niteliği, yapan firmanın kimliği, inşaatın süresi gibi ayrıntıların bulunduğu bir tabelanın inşaat yapılacak olan araziye kurulmasıdır. İnşaat firmasının adının yazdığı bu tabela sayesinde firma reklamını yapmış olur, yaptığı inşaatların satışı konusunda ve daha sonra iş yapabilmesi konusunda tanıtımını yaparak geleceğe dönük yatırım yapmış olur.

İnşaat Tabelası Nasıl Olmalıdır?

İnşaat tabelası, her şeyden önce uzaktan bile okunabilir nitelikte büyük ve dikkat çekici olmalıdır. Arazi üzerinde uygulama yapıldığı için boş alanda bir tabela ne kadar büyük olursa o kadar çok amacına ulaşır. Küçük bir tabela olursa boş bir alanda daha da küçük görünür ve özellikle uzaktan görülmesi ve okunması neredeyse imkânsız olur. Tabelada kullanılan yazı karakteri ve harf boyutları da büyük olmalıdır, tabelaya ölçekleme yapılarak harfleri de büyük tutmak gerekir. Yazı stili, yazının büyüklüğü, görsellerin büyüklüğü uzaklık dikkate alınarak büyütülmelidir.

İnşaat Tabelası Hangi Malzemeden Yapılır?

İnşaat tabelası, genellikle karkas ve ön yüzey tasarlanırken ve yapılırken alüminyum, demir ve saç malzeme kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu tabela çalışmaları genelde bir seferlik kullanıldığı için maliyeti yüksek malzemeler tercih edilmemektedir. Daha uygun ve düşük maliyetli malzemeler seçilir.

İnşaat tabelalarında ilgi çekmek ve merak uyandırmak için LED kayan yazılarla inşaatın bitiş tarihini gösteren geri sayım sayaçları uygulanmaktadır. Bu sayede inşaatı yapan firmaya güven konusu da gündeme gelmiş olur. Geri sayım sayacına sadık kalarak gereken sürede inşaatı tamamlayan bir inşaat firması güven kazanmış olur ve iş potansiyeli artar.

Arazilerde ve inşaat alanlarında kullanılan tabelalar levha halinde olduğu için rüzgar tutma olasılığı ve devrilme olasılığı olacağından tabela montajından önce zemin analizi yapılmalı ve gerekirse beton atılıp üzerine monte edilmelidir.

16 Kasım 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN