+90 262 646 38 04

Sosyal Medyada Biz}

Kurumsal Fabrika Çatı Tabelası İmalatı Ve Montajı

Kurumsal Fabrika Çatı Tabelası İmalatı Ve Montajı

Reklam yapmak bir şirketin geleceği ve büyümesi için oldukça önemli. Reklam yapmak için kullanılan yollardan olan tabelalar ise gözle görülür bir yere koyulduğunda görevini tamamlar. Firmaların, şirketlerin, işyerlerinin çoğunda bulunan tabelaların birçok çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlerden her hangi birini seçip firmanın logosuna ve ismine göre tasarımını yapmakta oldukça önemli. Bu yazımızda fabrika ve kurumsal firmaların çatı tabelaları seçimlerinden bahsedeceğiz.

Tasarım kısmında bir mimardan ya da işin ehli birinden yardım almanız daha kullanışlı olmasına yardımcı olur. Firmaların genellikle açık havalarda bulundurduğu tabelaları seçerken şirketinizin olduğu şehirde ki iklim koşullarına da dikkat etmeniz gerekir. Ahşap tabela, pleksi tabela, ışıklı ve ışıksız tabelalardan uygun olanını seçerek açık hava reklamınızı da gerçekleştirebilirsiniz.

Firmamızda Bulunan Çatı Tabela Çeşitleri

Müşteriler tarafından şirketin yerinin tespit edilmesine yardımcı olan tabelalar hava koşullarına karşı dayanıklı olmak zorunda. Bu yüzden firmamızdan alacağınız tabela çeşidinde doğru seçimi yapmanız oldukça önemli. Örnek verecek olursak; sık sık fırtına ve rüzgar olan bir yerde yaşıyor iseniz alacağınız tabelanın sağlam olması da önemli. Tabelayı aldıktan sonra montajının kaliteli yapılması ise kötü hava şartlarında bir problem yaşanmasını engelleyebilir. Şirketimizde imalatı yapılan tabela çeşitleri;

 • Işıklı Tabela
 • Işıksız Tabela
 • Ledli Pleksi Tabela
 • Pleksi Üzerine Işıksız Tabela
 • Paslanmaz Tabela
 • Kaliteli Çatı Tabelaları
 • Fileli Kutu Harf Tabela
 • Logo Tasarımlı Tabelalar
 • Kompozit Zemin Tabela
 • Totem Tabela Modelleri
 • Oval Tabelalar
 • Pleksi Kutu Harf Tabela

Firma Ve Fabrikalarada Çatı Tabelası Nasıl Takılır ?

Tabela siparişi vermek istediğinizde ilk olarak nasıl bir tabela istediğinizi düşününüz. Firmamızdan tabela almak istediğinizde, tabelalar ilk olarak çizilip ardından imalathanemizde yapımına başlanır. Eğer tabelanızı kendiniz tasarlayıp, firma logonuzu da tabelaya eklerseniz özgün tasarımlı bir tabelaya sahip olabilirsiniz. Alacağınız tabelanın imalatı ve montajı firmamız tarafından karşılanabiliyor.

Seçiminiz çatı tabelası yönünde olacaksa, uzunluğunun ve genişliğinin nasıl olması gerektiğine de karar vermeniz gerekir. Tabela montajı ustalarımız tarafından, kamyonet ile hasarsız bir şekilde getirilerek yapılır. Getirilen tabelanın yukarı asılması için gerekli işlemler ve ölçümler önceden alınabilir. Gebze tabelacı ustaların montaj hakkında da bilgisi olması ise montaj işleminin daha kolay olmasına olanak sağlıyor.

Çatı Tabelalarının İmalatı Nasıl Oluyor ?

Fabrikalara takılan tabela çeşitleri genellikle kaliteli ve çatı tabelası oluyor. Bu çeşitlerin sağlam olması uzun zaman boyunca kullanım sağlıyor. Firmanıza tabela seçerken ne şirketi olduğu ve firmanın büyüklüğü de oldukça önemli. Tasarımı aşamasında firmanın sadece ismi yazılacak ise büyük bir pleksi alt tabakanın üzerine yazılması daha dikkat çekici kılar.

cephe tabelası örnekleri

Eğer firma logosu ile beraber yapılacak ise loğunun kutu harf şeklinde, firma isminin de ışıklı kurumsal firma tabelaları gibi ledli olması daha kolay dikkat çekmesine yardımcı olur. İmalathanemizde siparişi alınan tabelalar tasarlanıyor. İmalathanemizde çalışan tabela ustaları birçok bölüme ayrılıp tabelanın farklı işlemlerden geçmesine yardımcı oluyor.

Çatı Tabelaların İmalatı Ve Tasarım Süreci Nasıl Tasarlanıyor ?

Ustalarımızın ölçüm aşamasından sonra yapımını gerçekleştirdiği imalathanelerimiz titizlikle çalışmakta. Ustalar ile birlikte ölçüm ile tabelaların yapılması ise tasarımının daha şık durmasına yardımcı oluyor. Harflerin yamuk olması, eksik harf gibi durumlarda eğer sipariş eden kişiden yana bir sıkıntı yok ise firmamız tabelaları tekrar düzeltiyor.

Tabela tasarımı yapılırken sipariş eden firmanın da katkısı oluyor. Tabelanın çatının neresine monte edileceği, tabelaya logo eklenip eklenmeyeceği ve bunun gibi birçok tasarım durumunda firma siparişi veren kişinin fikrinin alınması da önemli. Sizin düşüncelerinizden ve fikirlerinizden yararlanarak tasarladığımız tabelalar, kaliteli olarak üretilip şirketinizin ya da fabrikanızım çatısına asılıyor. Gebze bölgesinde tabelalar genellikle dayanıklı olması gerektiği için kaliteli malzemeler kullanarak imalatını gerçekleştiriyoruz.

Açık hava da reklam yapmanın en iyi yollarından biri olan tabelalar, zengin seçenekleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Fabrika çatılarına, şirket binalarına yapılacak olan tabelaların imalatı aşamasında iklim koşullarının da ele alınması daha uzun yıllar kullanılmasına olanak sağlar. Fabrika çatılarına tabela imalatlarımızda ise kaliteli malzemeler kullanılıyor olup fabrikanın büyüklüğüne göre tabelanın büyüklüğü de değişir.

Tabela tasarımı yapılırken ışıklı ya da ledli olması geceleri de kolayca fark edilmesine yardımcı olur. Tabela imalatı yaparken çatılara yaptığımız tabelalar fabrika büyük ise orantılı bir şekilde ayarlanıyor. Montaj yapmaya gelen ustalarımız önceden ölçü aldıkları için monte ederken daha kısa sürede işlerini hallediyorlar. Alüminyum kutu harf çatı tabelaları ise yağmurdan etkilenmeyip paslanmaz olarak satışa sunuluyor.

Çatılar İçin Uygun Ve Sağlam Tabela Çeşitleri Nelerdir ?

Şirket ve firmaların çatıların reklam amaçlı yapılan tabelalar genellikle dikkat çekici özelliğe sahip oluyor. Fakat şirketinizin ya da fabrikanızın çatısına monte ettirmek istediğiniz tabelanın nasıl olacağına siz karar vereceksiniz. Kaliteli tabela yaptırmak istediğinizi belirtir iseniz, paslanmaz alüminyum kutu harf tabelalar daha dikkat çekici olabiliyor. Işıklı kutu harf ve çatı reklam panoları çeşidimiz ise hem kaliteli olup hem de gece gündüz dikkat çeker. Tabelanızda firma isminin bulunduğu yere led döşetmek hava karardığında tabelanızın ortaya çıkmasına yardımcı olup 7 gün 24 saat boyunca firma reklamınızın yapılmasına yardımcı olur. Tabelaların tasarımında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de tabelanın ağırlığı ve büyüklüğüdür. Tabela ne kadar dayanıklı olursa o kadar uzun yıl kullanma şansınız olur.

Çatı Tabelalarında Onarım Ve Bakım Aşaması Aşaması

Fabrika ya da işletmenize yaptıracağınız tabelanın nereye monte edileceğine karar verirken insanlar tarafından en çok dikkat çekecek kısma koyulması da önemli. İmalatı yapılırken hava şartlarına göre ayarlanması da ilerde çıkacak problemleri azaltır.

Tabelanızın her hangi bir probleminde ise tamirinin yapılması firmamızın inisiyatifine kalmış bir durumdur. Fakat imalatından ya da montajından kaynaklı bir problem yaşandı ise tamiri ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Harf şeklinde tabelalar, ışıklı tabelalar, kutu harf tabelalar ve diğer tüm tabelaların imalatı sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli olması ise harf düşmesi ya da su geçirmesi gibi problemlerin önüne geçebilir.

Açık havada reklam yapılmasına yardımcı olan tabelalar birçok işletmenin kullandığı bir yöntem. Tabelaların önemli olmasının sebebi ise işletmenin yanından geçen kişilerin, işletmeyi ziyarete gelen kişilerin ya da işletmeniz fotoğrafını gören kişilerin firma ismini aklında tutmasına yardımcı olur. Fabrikaların çatılarına monte edilen tabelalar ise genellikle fabrika tabela model olup, daha büyük olduğu için firma ismi harf şeklinde çatıya montelenir. Tabela montajlarının sağlam olması ise sert rüzgârlarda ve fırtınalarda kolayca sökülmesine engel olabilir.

Çatı Tabelaları Su Geçirirmi ?

Tabelaların asıl amacı firma isminin görüldüğünde akılda kalması ve işletmenin daha kolay bulunması oluyor. Bu yüzden siparişini verdiğiniz tabelaların akılda kalıcı ve dikkat çekici olması önemli. Bir tabelanın dikkat çekici olması için ilk olarak tasarımının doğru yapılması gerekir.

Ardından büyüklüğünün işletmeye ve çatıya göre ayarlanması gerekir. Tabela üzerine yazılacak firma isminin kutu harf şeklinde olması da önemli. Parlak olan şeyler dikkat çektiği için ışıklı kabartma tabela da tercih edilebilir. Çatıya monte edilecek ışıklı tabelalar led şeklinde ya da ışık döşeme olarak yapılabilir.

31 Ocak 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN